Kościół parafialny pw. Św. Michała Archanioła z ok. 1500 r Wzniesiono go z drewna jodłowego w stylu późnogotyckim, w konstrukcji zrębowej. Interesujący strop malowany na wzór motywów roślinnych. Polichromie pochodzą z XVI i XVII wieku - pokrywają również ściany nawy i prezbiterium.

W latach 1641-1650 świątynię gruntownie przekształcono: powstała kaplica pw. Aniołów Stróżów, przebudowano chór muzyczny, powiększono otwory okienne, wykonano nową polichromię. W nawie, kaplicy i zakrystii znajdują się nadwieszone nad tymi pomieszczeniami chóry muzyczne. Wyposażenie kościoła stanowią: - płaskorzeźby świętych w ołtarzach bocznych - ołtarz główny z figurą Matki Boskiej z Dzieciątkiem z drugiej ćwierci XV w. - kamienna chrzcielnica z 1522 r. - gotycki dzwon z XV w. - ozdobne okucia drzwi prowadzących z kruchty do nawy - bogato-rzeźbione ławki - konfesjonały pokryte malowidłami - tron celebransa - ambona.

Obiekt został wpisany na listę UNESCO w 2003 roku.

Więcej informacji na stronach:

www.binarowa.wiara.org.pl

www.binarowa.republika.pl

www.unesco.gorlice.pl

http://www.beskidniski.pl/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=159

Dodatkowe informacje

Przedstawiciel: ks. Bogusław Jurczak - Proboszcz Parafii

Tel: 13 447 63 96

Tel: 600537104

Fax: 13 447 63 96

Adres: Binarowa 409, 38-340, Biecz

 

Polska, jako kraj cechujący się niewątpliwym bogactwem tradycji i naturalnego piękna, i aktywnie dbający o jego ochronę, jest nie tylko jednym z pierwszych Państw-sygnatariuszy Konwencji dziedzictwa światowego, ale również jednym z czołowych reprezentantów na Liście Światowego Dziedzictwa.