Gmina Sękowa jest urokliwie położona wśród łagodnych stoków Beskidu Niskiego, zawsze gęsto zalesionych i pokrytych bujną roślinnością. Lasy będące fragmentem ogromnych połaci Puszczy Karpackiej stanowią 67% terenu gminy. Rzeki i strumienie są krystalicznie czyste, fantazyjnie wijące się wśród skał i zarośli - pełne ryb. Teren bogactwa flory i fauny przyciąga prawdziwych miłośników przyrody. Obszar całej gminy jest gęsto pokryty siecią oznakowanych szlaków turystycznych, które przebiegają przez najatrakcyjniejsze i najpiękniejsze zakątki gminy.

 

Ziemia Sękowska zasobna jest w zabytki architektury, a wśród nich liczne zabytki sztuki sakralnej , w tym łemkowskie cerkiewki, prawdziwe arcydzieła sztuki budowlanej. Gmina szczyci się jednym z najwspanialszych i najcenniejszych zabytków budownictwa drewnianego w Polsce - kościołem p.w św. Filipa i Jakuba w Sękowej. Kościół ten wybudowany w stylu gotyckim w 1520 roku z drewna modrzewiowego został uhonorowany w 1994 r. prestiżową nagrodą - medalem Prix Europa Nostra.

Tereny gminy Sękowa stanowią także doskonałą bazę dla miłośników sportów zimowych. Profesjonalnie przygotowana na stokach Magury Małastowskiej trasa zjazdowa o długości 1400 m przyciąga wielu miłośników zimowego szaleństwa. Gmina Sękowa jest jednym z najbardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym regionów Polski. Jest to jeden z niewielu obszarów, gdzie środowisko naturalne pozostało w postaci niemal nie naruszonej, a niepowtarzalne walory krajobrazu i środowiska oraz wiele atrakcji pozwala spędzić tutaj czas w sposób niezapomniany.

Więcej informacji na stronie: http://www.sekowa.powiat.gorlice.pl/

Dodatkowe informacje

Przedstawiciel: Małgorzata Małuch - Wójt Gminy Sękowa

Tel: 018 351 80 17

Fax: 018 354 03 10

Adres: Sękowa 252, 38-307, Sękowa

 

Naszym obowiązkiem jest udział w zbiorowej odpowiedzialności wszystkich narodów świata za ochronę dóbr uznanych za wspólne dziedzictwo całej ludzkości, bez względu na to, do terytorium jakiego kraju jest ono zlokalizowane.