Miasto Łęknica jest położone na skrzyżowaniu Łuku Mużakowskiego i doliny Nysy Łużyckiej. Główną rzeką Łęknicy jest Nysa Łużycka stanowiąca granicę państwa, natomiast południową granicę miasta stanowi ujściowy odcinek rzeki Skrody.

Miasto jest ośrodkiem granicznym, a na jego terenie funkcjonuje przejście drogowe do leżącego po drugiej stronie Nysy Bad Muskau. Przy przejściu granicznym powstał jeden z największych bazarów handlowych w Europie. Na targowisku znajduje się około 1500 punktów handlowych zatrudniających około 2000 osób. Spośród atrakcji turystycznych na uwagę zasługuje leżący na peryferiach miasta Park Mużakowski, który 2 lipca 2004 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. zmiana

Dodatkowe informacje

Przedstawiciel: Piotr Kuliniak – Burmistrz Łęknicy

Tel: 068 362 47 00

Tel: 068 362 47 01

Adres: Żurawska 1, 68-208, Łęknica

Linki na temat innych atrakcji tego miejsca lub miasta:

Park Mużakowski http://www.kobidz.pl

 

Średniowieczne Miasto Toruń, Stare Miasto w Zamościu, Puszcza Białowieska, Kościoły Pokoju w Jaworze i Świdnicy, czy kopalnia soli w Wieliczce, zajmują honorowe miejsca obok takich osobliwości, jak paryskie wybrzeża Sekwany, Wielka Rafa Koralowa w Australii, Tadż Mahal w Indiach, czy egipskie piramidy.